همسرم را به اندازه‌ی دنیا دوست می‌دارم

ذره خاک وطنم من

وقتی قرار باشد از یک همایش بنویسی، آن هم یک همایش سیاسی با حضور خانم‌ها، با خود عهد می‌کنی که هر آنچه می‌بینی بدون سمت و سوی سیاسی انعکاس بدهی.

نمی‌دانی که قرار است با چه چیز روبرو شوی و چه صحنه‌هایی را شاهد باشی.

ساعت دو بعد از ظهر و تقریبا دو ساعت زودتر از آغاز همایش به امید پیدا کردن جایی نزدیکتر به جایگاه به سمت محل برگزاری همایش حرکت کردم. به محض ورود به محوطه با جمعیتی از بانوان روبرو شدم که با پرچم‌های سه رنگی که در دست داشتند همه به سمت ورزشگاه در حرکت بودند.

مقداری جلوتر تجمع دخترانی با مانتوهایی فیروزه رنگ و شال‌های سبز که عکس‌های دکتر احمدی نژاد و پرچم ایران را در دست داشتند و به محل برگزاری همایش می‌رفتند، توجهم را به خود جلب کرد. نگاه‌های تعدادی از خانم‌ها به این دختران با تردید و دو دلی همراه بود.

درهای ورودی با ازدحام همراه بود. باورم نمی‌آمد که هنوز حدود یک ساعت و نیم تا آغاز همایش باقی مانده. کسانی که کارت های «وی . آی . پی» در دست داشتند از درب‌های دیگر وارد می‌شدند و دچار ازدحام کمتری بودند. صحبت های فی مابین دو خانم جلویی که از حضور مانتو فیروزه‌ای ها اظهار نگرانی می‌کردند، توجهم را به خود جلب نمود.

بالاخره وارد شدم و از دیدن جمعیت داخل سالن از باور خود که گمان می‌کردم بسیار زودتر از موعد رسیده‌ام، خنده‌ام گرفت. حدود بیش از دو سوم سالن را جمعیت پر کرده و این در حالی‌ بود که هنوز تا ساعت آغاز همایش بیش از یک ساعت باقی بود. خانم‌ها به صورت خودجوش در این فاصله زمانی با تکان دادن پرچم های در دست خود، شعار می دادند. شعار های مختلفی که بیش از همه «مالک اشتر علی، تو انتخاب اولی» جلب توجه می‌کرد.

حدود ساعت سه تقریبا تمام صندلی‌های سالن پر شده و کم کم افراد جدید که وارد می‌شدند، در جایگاه‌های عبور پلکانی جاگیر شده و همچنان بانوان داخل سالن به سر دادن شعار مشغول بودند.

لحظاتی چند، سالن با صدای شعارهای ترک زبانان به لرزه در آمد. آنها با پلاکارد همراهی خود که جملات زیر در آن نقش بسته بود خودنمایی می نمودند.

«ما شیر زنان آذربایجان _ پیروان ولایت و قرآن ، حافظان عزت ایران ، رهروان شهیدان، حامیان احمدی نژادیم» .

در جای جای سالن حضور زنان ورزشکار مشهود بود. لحظاتی شعار «صل علی محمد، یاور رهبر آمد» ، خانم های داخل سالن را به اشتباه انداخت که دکتر آمده است.

ساعت چهار فیلم مستند «آن مرد آمد» از دو تلویزیون ال سی دی موجود در سالن پخش شد. بدون اغراق و بدون استثناء ، هر زمان که از ال سی دی های بزرگ داخل سالن عکس دکتر احمدی نژاد و یا پرچم ایران نمایش داده می‌شد غریو شادی و تکبیر و صدای دست سالن را فرا می‌گرفت.

دختران فیروزه‌ای

حضور تعداد کثیری دختران و زنان مانتویی در تمام ورزشگاه جلب توجه می نمود. چند دختر با مانتوهای فیروزه ای پشت سر من نشسته بودند که بسیار شعار می‌دادند و با شال‌های سبز عکس های احمدی نژاد را بالای دست می بردند. طاقت نیاوردم و از شروع نشدن برنامه استفاده کردم و از یکی از آنها پرسیدم که به چه کسی رای می دهی؟ با خنده‌ای گفت: «برای هم اویی که امروز به خاطر او اینجا آمده‌ام.»

گفتم چرا به ایشان رای می دهی؟ با صراحت گفت: به خاطر شجاعتش. برای اینکه او زیر بار حرف زور نمی رود.
از یکی دیگر از دختران سئوال کردم و او در پاسخ گفت: من هنوز به سن رای نرسیده ام . اما اگر می توانستم رای بدهم، حتما دکتر احمدی نژاد را انتخاب می‌کردم.

خانم سن بالایی با حدود تقریبا ۶۰ سال سن علت رای دادن خود به احمدی نژاد را مردمی بودن ایشان خواند.

حضور خبرنگاران خارجی که لحظه به لحظه از مراسم خبر میگرفتند توجه خانم های بخشی از سالن را بخود جلب کرده بود. خانمی مسن که سر تا پای خود را با پرچم ایران پوشانیده بود برای خبرنگاران و عکاسان حاضر در سالن سوژه ی مناسبی شده بود.

ساعت پنج سالن پر شد. و همچنان ازدحام خانم ها برای ورود به سالن در پشت درب ها ادامه داشت و داخل سالن هنوز خانمها با شعارهای مختلف و در راس آن با شعار » احمدی احمدی حمایتت می کنیم» منتظر آغاز برنامه بودند. کم کم داخل زمین ورزش پر از جمعیت شد و خانمهایی که جدید وارد می شدند بر روی کف زمین سالن می نشستند.

آن مرد آمد

در ساعت پنج و پانزده دقیقه با شعار «صل علی محمد، بوی خمینی آمد» اعلام شد که احمدی نژاد وارد محوطه شده است. با ورود رئیس جمهور و استقبال بزرگ دخترکان کوچک این سرزمین با لباس های محلی و خیرمقدم گویی از جانب آنان با سرود جمهوری اسلامی و سپس تلاوت قرآن برنامه آغاز شد. حضور همسر احمدی نژاد در کنار وی و همچنین یک خانم سالخورده که در کنار رییس جمهور به سالن وارد شده بود جلب توجه می‌کرد.

آیات محکم «یریدون لیطفئوا نورالله بافواههم …. نصر من الله و فتح قریب»نفس ها را در سینه حبس نمود.

مجری برنامه با شالی فیروزه ای! پشت بلندگو قرار گرفته و ابتدای سخن خود را با گله از تعدادی از حاضرین که او را به خاطر پوشیدن شال سبز مورد شماتت قرار دادند آغاز کرد. در ادامه او رنگ سبز را مختص گروهی خاص ندانست و اعلام کرد دختران ایران زمین با هر رنگ که نشان دهنده ی حضور آنان باشد فرزندان این آب و خاک هستند و رنگ ها متعلق به گروه خاص نیست.

تبریک ولادت حضرت زهرا و تسلیت به مناسبت سالگرد عروج ملکوتی حضرت امام سر آغازی شد بر شنیدن سرودی از گروه سرود نابینایان که به زیبایی خوانده شد. به دنبال آن دختر شهید لاجوردی با بیان مطلبی اعلام حمایت خانواده خود و خانواده ی تعدادی از شهدا از جناب احمدی نژاد را اعلام نمود.

در میان حاضرین، چهره‌های معروف و سرشناس ورزشی نظیر «هلن سپاهی» قهرمان کاراته ایران، «الهه احمدی» قهرمان تیر‌اندازی بانوان، «لیلا ابراهیمی» عضو تیم ملی دو میدانی بانوان، «سحر چقلون» عضو تیم ملی جودو و چهره‌های شاخص ورزش بانوان شاخص بودند که به طور رسمی حمایت خود را از دکتر احمدی‌نژاد اعلام کردند.

در ادامه برنامه، خانم هلن سپاهی که در ژاپن به دلیل امتناع از برداشتن حجاب خود از مسابقه محروم شده بود پشت تریبون رفت.

سپاهی شعری خواند و در انتها با اعلام حمایت از ریاست جمهوری احمدی نژاد خطاب به رییس جمهور گفت: «این کشتی را همچنان ناخدا بمان …» در ادامه قهرمان کاراته ایران به همراه دو خانم دیگر که افتخار ورزشی مملکت بوده و در میادین جهانی افتخارات زیادی کسب کرده بودند، بالاترین مدال خود را به همراه تاج گلی تقدیم رییس جمهور کردند و احمدی نژاد نیز بلافاصله بعد از تشکر از آنها، مدالها را به آنان بازگرداندند.

خدا دنیای مهر ورزی را در قلب زنان قرار داده است

احمدی نژاد سخنان خود را بدینگونه آغاز کرد و ضمن اظهار خوشحالی از توفیق حضور در جمع بانوان گفت: همواره ما مردان مدیون و بدهکار بزرگواری ها و فداکاری ها و محبت های خانم ها هستیم. اگر کانون مهرورزی زنان نباشد اساسا خانواده ای شکل نمیگیرد. جامعه ای شکل نمیگیرد. خدا دنیای مهرورزی را در قلب زنان قرار داده است.

مدیون همیشه گی سه زن در طول زندگی

رئیس جمهور در ادامه گفت: بنده بعنوان کوچک شما وقتی زندگی خود را مرور می کنم ، خود را مدیون سه زن در طول زندگی میدانم.

یک» مادر عزیزم که روح انسانیت و شجاعت را در فرزندان خود دمید.

دو » معلم عزیز کلاس اولم، سرکار خانم «نجمه قلی‌پور» ( به دنبال تشویق حضار، خانم قلی پور آهسته برخواسته و اظهار قدردانی نموده و سپس بر جای خود نشستند) که ۴۵ سال قبل با درس محبت و درس عشق، روح مرا به آسمانها پرواز داد.

سوم» همسرم که اورا به اندازه ی دنیا دوست می دارم.

این ابراز محبت و علاقه ی دکتر نسبت به همسرشان لحظاتی باعث شد تا صدای تشویق خانم‌ها سالن را در بر گیرد.

شاهد تمام زنان این سرزمین

احمدی نژاد در ادامه گفت: همسرم شاهد تمام زنان این سرزمین است. ما در دانشگاه و بدنبال آشنایی در فعالیتهای انجمن اسلامی با هم آشنا شدیم و بعد از ازدواج، من درگیر مسافرتها و فعالیت‌هایم بودم و همسرم هم درس خوانده و مهندسی خود را گرفت. بعد هم کارشناسی ارشد خود را گرفت و الان هم سه فرزند مهندس تحویل جامعه داده و من همیشه مدیون او هستم. بنده هیچ مشکل و کدورتی را طی این سال‌ها حس نکردم.

من تا ابد مدیون این سه بزرگوار بوده و بر دستان آنان بوسه خواهم زد.

زنها بیش از مردان باید ورزش کنند

در ادامه دکتر ضمن تقدیر از خواهران ورزشکاری که با حفظ حرمت خود در میادین بین المللی افتخارات فراوان نیز کسب نموده اند ، اعلام کرد که در مصاحبه با رادیو ورزش اعلام کرده ام که زنان بیش از مردان باید ورزش کنند و قهرمانی کسب نمایند.

خادمی برای ما

در تمام ساعات صحبت دکتر منتظر بودم تا او به بد اخلاقی های انتخاباتی اشاره نموده و در مقام دفاع از خود بر بیاید. اما انگار قرار بر رخ دادن این اتفاق نبود.

احمدی نژاد در ادامه، عرصه ی انتخابات را یک پرش به سمت قله ها دانست و آرای مردم را جهشی برای رفتن به سمت این قله عنوان کرد. وی اعلام کرد مردم ما در چهارسال قبل حلقه ی در هم مدیریت را در این کشور گشوده و این نوبت نیز با توکل برخدا همان راه را ادامه خواهند داد و این توهین هایی که بعضا مشاهده می شود برای مخالفت با گشودن آن حلقه می باشد.

من خادم و نوکر این ملت می باشم ( شعار احمدی احمدی حمایتت می کنیم، لحظاتی سالن را در بر گرفت).

رنگ ما

در خاتمه احمدی نژاد گفت: رنگ ما رنگ پرچم ماست. رنگ ما رنگ ایران ماست.

پیش به سوی سرافرازی ایران عزیز

اتمام سخنان دکتر با جیغ و شعارهای حمایتی بانوان حاضر در جلسه همراه بود. سرود سرافراز باشی میهن من که در تمام سالن پخش میشد بدن را به لرزه انداخته و جمعیت یک صدا با آن میخواندند:

ایران خاک دلیران

ایران کنام شیران

ایران وطن من

بعد از اتمام جلسه، بیانیه ی گرد هم آیی امروز توسط خانم صفایی رییس فراکسیون زنان مجلس قرائت شد .

شاید اگر خبرنگار باشی اقبال‌های کاری نیز به تو روی می آورد. در هنگام خروج راه را اشتباه رفتم و از پارکینگ پشت که مخصوص ماشین‌های خصوصی بود سر در آوردم و در کمال تعجب خانم سپاهی را روبروی خود دیدم. نزدیک رفتم و با کسب اجازه، از او خواستم تا دلایل انتخاب دکتر احمدی نژاد را برایم بگوید:

سپاهی جواب جالبی داد:

چرا رای می‌دهم؟ چون دوستشان دارم. به نظر من ایشان مردمی ترین رییس جمهور تاریخ ایران هستند. ایشان حرفشان با عملشان یکی است. نه در ایران بلکه در کل جهان این قبیل افراد کسانی هستند که همه دنبال اینگونه انسانها می باشند. کسی که حرفش با عملش یکی باشد و این دلیل به دل نشستن کلام ایشان می باشد.

ختم کلام گزارش من صدای محکم خانم سپاهی بود که طنین انداز گوشم گشت:

«افرادی مثل دکتر احمدی نژاد کیمیا هستند.

۴ دیدگاه در “همسرم را به اندازه‌ی دنیا دوست می‌دارم”

 1. ممنون گزارش خوبی بود. درمورد انتخاب عکسها سلیقه ام با شما متفاوت است واگر من بودم مثلا عکس دومی را انتخاب نمی کردم بلکه فرد شاخص تری رااز بین توده حاضران انتخاب می کردم که بیشتر نمونه خروار باشد.

 2. ایوووووووووووووووووووووووووووووووول
  برای سلامتی آقای دکتر صلوات
  مرررررررسی

 3. سلام درست است احمدی نژاد ادم خوب است ولی اگر از ولایت فقیه دست بکشد مثل خاتمی دور می اندازیم بشیریت یک بار از علی ع دور شدند العان چه جفای به اسلام می شود . این عکس دختران را گزاشتی . ولی پارتی هادختران هامی موسوی را نمی گزاری . انها که العنا در خیا بانها باهم می رقصیدند . بهتر بگم عشق بازی می کردند. تا کی اقازاده ها به ما حکومت کنند . بگزارید جوانان مثل احمدی نژاد را امتحان کنیم . به امید پشرفت جامعه اسلامی . یاحق.

 4. هیچ وقت کور کورانه چیزی رو انتخاب نکنید
  شما کافی فقط از لحاظ اقتصادی کارنامه ایشون رو بررسی کنید و ببینید که چه ضرری به بیت المال زده
  به عنوان نمونه برید جریان افتتاح قطار شیراز به تهران رو برسی کنید و …

دیدگاه‌ها بسته شده است.