بحران طلاق در میان سربازان زن آمریکایی

گزارشی آمریکایی افشا نمود زنانی که به عنوان سرباز در ارتش آمریکا به کار گرفته شده اند، از مشکلات فراوانی از جمله طلاق رنج می برند. علّت پیدایش این بحران، مشارکت این زنان در جنگی است که تا کنون علیه عراق و افغانستان ادامه پیدا کرده است.

منابع خبری به نقل از گزارش منتشر شده در سایت «جنگجویان آمریکایی در عراق و افغانستان» بیان کردند: نسبت زنان مطلقه در ارتش آمریکا در عراق و افغانستان سه برابر نسبت سربازان مردی است که همسران خود را طلاق داده اند.

«پاول ریکوف» مدیر این سایت بیان می کند: این گزارش حقیقتا تکان دهنده است و معتقدم اغلب آمریکایی ها با شنیدن این آمار شگفت زده خواهند شد.

از سوی دیگر سخنگوی وزارت دفاع آمریکا(پنتاگون) آمار اعلام شده در این گزارش را وحشت زا توصیف کرد و گفت: این نخستین باری است که چنین آماری به گوشم می رسد.

در گزارش بیان شده: زنان، ۱۱% از سربازان ارتش آمریکا در خارج از این کشور را تشکیل می دهند. گزارش اشاره دارد بیش از ۳۰ هزار مادر آمریکایی برای خدمت در ارتش به عراق و افغانستان ارسال شده اند.

این گزارش افشا نمود حقوق سربازان زن آمریکایی ۱۰ دلار کمتر از حقوق سربازان مرد است و توضیح داد: نسبت سربازان زن فاقد منزل چهار برابر زنانی است که در ارتش خدمت نمی کنند و ۱۰% از زنان فعال در ارتش آمریکا در عراق و افغانستان مسکن ندارند در حالی که اغلب آنان دارای خانواده می باشند.

در این گزارش مطرح شده ارتش آمریکا به مادرانی که فرزند به دنیا آورده اند فقط چهار ماه مرخصی می دهد و بعد از گذشت چهار ماه باید به ارتش در مناطق جنگی ملحق شوند. گزارش منتشر شده تأکید می کند چنین فرصتی برای یک مادر نظامی اندک است و نمی تواند از کودک متولد شده به خوبی مراقبت کند.

۱ دیدگاه در “بحران طلاق در میان سربازان زن آمریکایی”

دیدگاه‌ها بسته شده است.