بی احترامی به عکاسان مطبوعات در برنامه‌ی موج سوم + گزارش تصویری

برنامه‌ی انتخاباتی موج سوم که برای اعلام حمایت از کاندیداتوری یک کاندیدای حامی رسانه‌های آزاد برگزار شده بود، عملا به محلی برای اهانت به عکاسان مطبوعاتی بدل شد.

به گزارش چارقد و به نقل از زوم نیوز در حالی که با مدیریت رسانه‌ای ناصحیح، هیچ جایگاهی برای عکاسان مطبوعات در نظر گرفته نشده بود، با قرار دادن افراد بی تجربه‌ بعنوان مسئول انتظامات، برنامه‌ی موج سوم عملا عکاسان مطبوعات را مورد اهانت قرار داد.

توهین ناموسی به عکاس خبرگزاری مهر، کتک زدن یک عکاس زن، توهین و درگیری لفظی با بسیاری از عکاسان از جمله عکاس خبرگزاری آسوشیتدپرس، اهانت به محمد صیاد عکاس پیشکسوت انقلاب و جنگ (که در حین برنامه‌ عکسهایش از طریق اسلایدشو برای حاضرین پخش می‌شد) و… تنها گوشه‌ای از اهانتهای مکرر کسانی است که خود را تیم انتظامات و برگزار کننده برنامه می‌دانستند.
بی نظمی هایی که پیش از این هم در سفرهای استانی این کاندیدا انجام شده بود.

در حالیکه در یک فضای متشنج در اثر مدیریت ناصحیح و همینطور تعدد عکاسان حاضر، سالن دچار بی‌نظمی شده بود، جواد یحیوی مجری برنامه نیز با اهانت به عکاسان، عملا جمعیت حاضر را برای شعار دادن برعلیه اهالی رسانه بسیج کرد.

این مسئله باعث شد تا عکاسان پیش از حضور میرحسین موسوی در سالن تصمیم به ترک این برنامه بگیرند.

در حالیکه عکاسان نماینده ی رسانه های داخلی و خارجی و همینطور اعضای انجمن صنفی عکاسان مطبوعات ایران در حال خروج از محل برگزاری برنامه بودند، رجبعلی مزروعی (نماینده مجلس ششم و عضو انجمن صنفی روزنامه‌نگاران) با حضور در میان عکاسان، عذرخواهی رسمی برگزار کنندگان از بروز این اتفاق را که از طریق تریبون اعلام شده بود، به اهالی رسانه ابلاغ کرد. علیرغم مخالف تمامی عکاسان با بازگشت به سالن با درخواست مزروعی از محمد صیاد (عکاس پیشکسوت) و پادرمیانی وی، عکاسان به سالن برگزاری برنامه بازگشتند. اما با حضور میرحسین موسوی در سالن و تداوم اهانتها و جلوگیری از عکاسی و تولید خبر، عکاسان تصمیم قطعی خود را بر ترک سالن گرفتند.

این اتفاق در حالی رخ داد که هنوز سید محمد خاتمی وارد سالن برگزاری برنامه نشده بود.