کتاب‌های انتظار

دوست داشتم بخوانم، بدانم، بفهمم و عمل کنم. جشن سالگرد امامت امام زمان«عج‌الله‌تعالی‌فرجه‌الشریف» بود، باید حرکتی‌ می‌کردم «ارادتی بنما تا عنایتی ببری» اما در بین این‌همه کتاب، با وقت کمِ من، از کجا باید شروع می‌کردم، چه کتابهایی را می‌خواندم، کدام کلاس درس، کدام استاد قابل اعتمادِ! آن‌هم در این دنیا که هر کس برای خودش دکانی زده و ادعای قرابت و نزدیکی به امام را دارند و بعضی‌ها هم که اوضاع را مناسب می‌بینند خود ادعای امامت می‌کنند(نعوذبالله)

وقتی کتاب‌ها را به من هدیه دادند، باورم نمی‌شد، در این کتاب‌های کوچک و در اندازه‌ی پالتویی. یک دنیا نکته و حرف وجود داشته باشد، دریایی از معرفت.

انتظار سلسله کتاب‌هایی است که از سوی موسسه تخصصی مهدویت و بنیاد فرهنگی مهدی موعود منتشر شده است.

هر کدام از این کتاب‌هایی که شاید نهایت صفحات هر کدام از آن‌ها به صد هم نرسد! موضوع خاصی را مورد تحلیل قرار داده و نکته مهم و قابل توجه در آن است که با وجود حجم کم این کتاب‌ها، هیچ حرفی بدون استناد به منابع و کتاب‌های معتبر وجود ندارد!

کتاب انتظار ۱: ضرورت طرح مباحث مهدویت، نویسنده: روح‌الله شاکری زواردهی.

کتاب انتظار ۲: پژوهشی عقلی درباره حضرت مهدی«عج‌الله‌تعالی‌فرجه الشریف»، نویسنده: روح‌الله شاکری زواردهی.

کتاب انتظار ۳: امام مهدی«عج‌الله‌تعالی‌فرجه‌الشریف» در قرآن، نویسنده: مهدی یوسفیان.

کتاب انتظار ۴: امام مهدی«عج‌الله‌تعالی‌فرجه‌الشریف» در احادیث شیعه و سنی، نویسندگان: محمدامین بالادستیان، سیدمحمد روحانی، جواد جعفری، مهدی یوسفیان.

کتاب انتظار ۵: طلوع خورشید، نویسنده: مهدی یوسفیان.

کتاب انتظار ۶:‌ (هنوز چاپ و منتشر نشده‌است.)

کتاب انتظار ۷:‌ اندیشه مهدویت و آسیب‌ها، نویسنده: محمدصابر جعفری.

کتاب انتظار ۸: مهدی ستیزان، نویسنده: محمدصابر جعفری.

کتاب انتظار ۹:‌ پژوهشی در مورد جزیره خضراء، نویسنده: مجتبی کلباسی.

کاملا کوتاه و مختصر اما صددرصد مفید.

وقتی این‌کتابها را دیدم، خیلی دلخور شدم، چراکه انتظار دیدن کتاب‌های بزرگ و پرحجمی را داشتم و همین موضوع را با کسی‌که این مسیر نورانی را برایم مشخص کرده‌بود، درمیان گذاشتم و او گفت: «با خواندن این کتاب‌ها می‌توانی اطلاعات اولیه، مناسب و خوبی در رابطه با امام زمان «عج‌الله‌تعالی‌فرجه‌الشریف» پیدا کنی، بعد از خواندن دقیق این‌ها، می‌شوی مانند کسی که توانسته به سطح دریایی، دست پیدا کند، که در این‌جا کار آغاز شده و تو باید برحسب علاقه و انگیزه‌ات به مطالعه دقیق‌تر و تخصصی‌تر بپردازی.» و به راستی که جز راست نگفته‌بود.

در این بین، برای رعایت حال کسانی که در دنیای مجازی، به دنبال این کتاب‌های حقیقی می‌‌گردند هم مژده بدهم، که این کتاب‌ها به صورت متن در سایت بنیاد فرهنگی مهدی موعود، شعبه اصفهان، وجود دارد.

کلیک کنید