چاربلاگ

سلام. با کمی تاخیر سال نوی شما مبارک! عید خوش گذشت؟ راستی شما تعطیلات را چطور گذراندید؟ یادش بخیر زمان مدرسه همیشه این موضوع پای ثابت انشاهامان بود. رویا صدر هم به همین موضوع پرداخته و مطلبی نوشته با عنوان صبح روز بعد که البته زیاد شبیه انشاهای ما نیست. کمی متفاوت تر و خواندنی تر… این هم چند خط ابتدایی مطلب ایشان؛ مردی که می‌دود که برسد تا باید تمام کند کارهایی را که بکند تمام کارهایی را باید تمام می‌دود مرد. زن می‌گوید باید بخریم در ازدحام و بوق … آهای الاغ! جلوتو نیگا کن و بچه که خوشحال و آخ جون! عید… ، و گره ماشین‌ها و آدم‌ها. بوی خاک که نفس می‌کشد و ذهن که خفقان می‌گیرد و سبزه که آب جوی می‌ریزد ردیف کنار پیاده رو و چغاله بادام.

***

همه ی ما دخترها از عروسک های دوران کودکیمان کلی خاطره داریم. عروسک هایی که بیشترشان ارزان و ساده بودند و حتا گاهی مادرهایمان خودشان سلیقه به خرج می دادند و آنها را با چند تکه پارچه برایمان می ساختند یا برایش لباس های رنگارنگ می دوختند اما بچه های امروزی با عروسک های دیگری بازی می کنند عروسک هایی که دیگر خیلی شبیه عروسک های ارزان و ساده دوران کودکی ما نیستند. فاطمه سادات همایونی مطلبی در مورد این عروسک های جدید این طور نوشته ؛ این عروسک دارای استخوان و عضله و خون است … نفس می کشد … ضربان قلب دارد … خوراک می خورد … احساس دارد … حتی اگر قسمتی از بدنش بریده شود، خونریزی می کند … و در صورت عدم مراقبت جان خواهد داد … تنها تفاوت او با انسان ها و حیوانات در این است که وقتی احساس درد کند، نمی تواند جیغ بزند و سرو صدا کند …ادامه اش را اینجا بخوانید

***

وقتی همه خوابیم یک فیلم در فیلم است. فیلم بسیار جذاب ومیخکوب کننده با داستان زنی که همسر و فرزندش را در تصادفی از دست داده و در قبال این موضوع احساس گناه می‌کند آغاز می‌شود. بیضائی با هنرمندی داستان فیلم را تا اوج روایت می‌کند. در اوج داستان به یکباره تماشاگر متوجه می‌شود تمام مدت بازی بازیگران در یک فیلم را می‌دیده است. فیلم از این زمان به بعد دو قصه موازی که به طور کامل در هم تنیده و هرکدام مکمل دیگری است را می‌بیند. این هم بخش هایی از مطلب وبلاگ سینما پارادیزو است . در این وبلاگ می توانید در مورد فیلم های اکران شده در سینمای ایران و جهان بیشتر بخوانید.

***

و اما آخرین پیشنهاد ما که این بار برخلاف موارد بالا می خواهیم شما را به دیدن یک وبلاگ دعوت کنیم. فتوبلاگ به تماشا که عکسهایش را یک زوج جوان می گیرند. مثل همین گل های زیبا که در این روزهای بهاری دیدنشان لذت دیگری دارد.

۱ دیدگاه در “چاربلاگ”

  1. این عروسکی که شما ازش مطلب نوشتید فقط یک طرح و ایده انجام نشده است و به هیچ وجه تولید نشده است …
    چرا در سایت از مطالب غیر کارشناسی و بدون مطالعه استفاده می کنید ؟

دیدگاه‌ها بسته شده است.