خودنمایی حق شهروندی هر فرد است!

چارقد- ماهنامه سپیده‌دانایی در شماره ۵۴ خود طی گفتگویی با صدیق سروستانی و نفیسه حمیدی ضمن معرفی حجاب به عنوان عامل گسترش بیماری‌های متعدد در میان جوانان به ترویج خودنمایی و نمایش دادن بدن دختران و زنان پرداخته است .

در این مطلب که تحت عنوان زیبایی از حقوق شهروندی افراد است به رشته تحریر درآمده‌است، می‌خوانیم: «خانمی که در جامعه غربی است می‌تواند لباسی را که دوست دارد بپوشد و آرایش مویی را که می‌خواهد داشته باشد، صورتش هم همین‌طور.در مستند دماغ به سبک ایرانی یک دختر نوجوان به یک نکته جالبی اشاره می‌کند و می‌گوید مو بسیاری از ایرادات چهره را می‌پوشاند، اگر افراد جامعه ما روی بینی‌شان متمرکز شده‌اند، دلیل ساده‌ای دارد … به نظر من خودنمایی حق شهروندی هر فردی است. ببینید در کشورهای دیگر، حتی در مالزی که من در آنجا زندگی کردم، همه بدن انسان قابل خودنمایی و نمایش دادن است. یعنی انسان می‌تواند از اندامش امتیاز بگیرد، در کشور ما این امتیاز محدود به صورت است، پس چرا اجازه نمی‌دهیم که آدم‌ها با این قسمت از بدنشان خودنمایی کنند.»

ماهنامه سپیده‌دانایی از اردیبهشت‌ماه سال ۱۳۸۶ فعالیت خود را به مدیرمسئولی محمود گلزاری آغاز کرده‌است. این نشریه پس از انتشار ۶ شماره به دلیل درج برخی مطالب تند نظیر نگاه‌هایی که قامت خم می‌کنند و تندروی‌های نشریه در مورد انتقاد از گشت‌های ارشاد و .. دچار تغییرات اساسی شد.

۲ دیدگاه در “خودنمایی حق شهروندی هر فرد است!”

  1. این نگاه کاملا برگرفته از نظراتی است که محدود به ارزش‌های حیوانی است، در حالیکه در اسلام، ارزش انسان نه به ظاهر، بلکه به حقیقت وجودی او یعنی عقل و خرد است.
    وقتی بدن انسان نمایان شد، مسابقه‌ی بهتربودن در زیبایی های جسمی صورت می‌گیرد و دیگر فضایل اخلاقی و ارزش‌های انسانی جلوه و اعتبار خود را از دست می‌دهد از طرف دیگر، باید در نظر داشت که این مسابقه‌ی زیبایی به چه میزان بر کانون خانواده تاثیر منفی می‌گذارد، هزار جلوه‌ی زیبا در خارج از منزل، دیگر چه عشق و علاقه‌ای را برای همسر ایجاد می کند که بعد از خستگی از محل کار، به خانه‌ی خود رفته و دلتنگ همسرش باشد؟ و برعکس برای زنان هم این مشکل ایجاد خواهد شد! و بر مبنای دستورات اسلامی تمام این راهکارها برای گرم شدن کانون خانواده است، اصلی که غربی ها از آن غافل شدند و ما هم اگر مراقب نباشیم، هیچ دور نیست که به دام این غفلت گرفتار آییم.
    و چه نیکو خواهد بود اگر به جای دامن زدن به این مسابقه که در قالب صورت و زیبایی های چهره، به اصلاح آن بپردازیم!

  2. حق شهروندی!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    از چه کلمات زیبایی چه معانی در حال استخراج است!

دیدگاه‌ها بسته شده است.