پایان تنهایی‌های مهری مهرنیا

دیگر تنهایی‌هایت تمام شد. یادت می‌آید؛ خودت می‌گفتی دیگر از ذلت و دربه‌دری و تنهایی خسته شدم. دوست دارم هرچه زودتر بروم. بروم دنبال بچه‌هایم. می‌خواهم بچه‌هایم را ببینم…

حالا در آغوش فرزندانت هستی. حالا حالت از همه‌ی روزها بهتر است. دیگر آرام گرفتی…

چند ماه پیش وقتی روزنامه‌های گذشته را ورق می‌زدم چشمم به گفتگویی که ۷ سال پیش انجام شده بود افتاد. دلم خیلی گرفت. منتظر فرصتی بودم تا پیش شما بیایم اما فرصت ماندنت در دنیا تمام شد و من مثل همیشه حسرت خوردم.

مهری مهری‌مهرنیا سال ۱۳۰۶ در آلاشت سوادکوه به دنیا آمد. وی فعالیت در تئاتر را از سال ۱۳۲۷ آغاز کرد و در ۱۳۳۹ با فیلم «بچه ننه» به کارگردانی امین امینی، وارد دنیای سینما شد .
او سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش دوم زن را برای بازی در فیلم «تنوره دیو» که در سال ۱۳۶۴ ساخته شده بود از چهارمین جشنواره فیلم فجر دریافت کرده.
آخرین کار سینمایی مهری مهرنیا، ایفای نقشی کوتاه در فیلم «همیشه پای یک زن در میان است» ساخته کمال تبریزی بود.

حاصل کار ۵۰ سال بازیگری وی، بازی در بیش از ۴۰ فیلم سینمایی بود که برخی از آنها عبارتند از «روسری آبی»، «کلاه قرمزی و پسرخاله»، «شازده احتجاب»، «ازدواج به سبک ایرانی»، «اتوبوس»، «علی کنکوری»، «هیولای درون»، «مادر»، «مسافران مهتاب» و «دزد و نویسنده».

او سال های آخر عمر خود را در حالی‌که بیمار بود در خانه سالمندان گذراند. مهرنیا صبح چهارشنبه ۳۰ بهمن ماه در سن ۸۲ سالگی در بیمارستان باهر تهران، درگذشت.

انجمن بازیگران سینمای ایران با ارسال متن پیام تسلیتی به حضور هنرمندان، سینماگران و خانواده او اعلام کرد: مراسم تشیع پیکر این هنرمند رأس ساعت ۱۰ صبح روز یکشنبه ۴ اسفند ماه از مقابل خانه سینما و به سمت قطعه هنرمندان بهشت‌زهرا (س) برگزار می‌شود.
در این اطلاعیه آمده است: مجلس ختم آن مرحومه از سوی یاران و همکارانشان در انجمن بازیگران سینمای ایران روز سه‌شنبه ۷ اسفند ماه از ساعت ۱۶ تا ۱۷:۳۰ در مسجد حجت‌ابن الحسن عسگری واقع در خیابان سهروردی شمالی برپا می‌شود.

۳ دیدگاه در “پایان تنهایی‌های مهری مهرنیا”

  1. در میان غم دیده گان شهر ما تنها ترین ستاره امیدیم….
    من نیز به نوبه خودم تسلیت می گویم به همه دوستداران و طرفداران این بانو محترم ……..
    روح اش شاد………….

  2. سلام بر بانوان پاک ایران زمین.روحش شاد و قرین رحمت الهی.

دیدگاه‌ها بسته شده است.