سیاه نمایی روزنامه گاردین از وضعیت اخلاقی دختران ایرانی

چارقد- روزنامه انگلیسی گاردین با سیاه‌نمایی از وضعیت اخلاقی جامعه‌ی ایران، مدعی رواج عمل ترمیم پرده بکارت نزد طیف وسیعی از دختران و زنان ایرانی شد.

روزنامه انگلیسی گاردین طی گزارشی که توسط ««ژانت آفاری» گزارشگر این روزنامه از تهران تهیه شده است با سیاه نمایی از وضعیت اخلاقی جامعه ایران، مدعی رواج عمل «هینمو پلاستی» یا ترمیم پرده بکارت نزد طیف وسیعی از دختران و زنان ایرانی شده است.

در بخشی از این گزارش آمده است: «این بار دیگر قضیه رجوع به جراحان برای انجام عمل جراحی ترمیم پرده بکارت، رجوع قربانیان تجاوز به عنف یا روابط جنسی میان محارم در بین نبود؛ بلکه بسیاری از مراجعان، زنان فریب خورده و از توهم بیرون آمده‌ای بودند که دوستان پسر سری و پنهانی‌شان آنان را ترک کرده بودند، یا زنانی بودند که به تازگی در اداره یا شرکتی استخدام شده بودند، از قبیل منشی‌ها و پرستاران، که با روسایشان سر و سری پیدا کرده بودند، اما متوجه شده بودند هیچ امیدی به ازدواج با آنان وجود ندارد.

دکتر پیرنظر، متخصص بی‌هوشی، که در عین حال ناظر این‌گونه اعمال جراحی در بیمارستان‌های تهران نیز بود، گزارش داد که زنان مدرن شهر نشین، وقتی که یک خواستگار جدی برایشان پیدا می‌شد، به کلینیک‌ها یا بیمارستان‌های خصوصی مراجعه کرده و مقدمات ترمیم پرده بکارت خود را تدارک می‌دیدند. آن‌ها هزینه این عمل جراحی را از محل پس‌اندازهای شخصی خود می‌پرداختند یا از دوست مذکر پیشین خود ( که مسبب زایل شدن پرده بکارت آن ها بود) درخواست کمک می کردند.

در ادامه‌ی این گزارش، نویسنده ضمن تعمیم مساله مذکور به اکثریت دختران و زنان ایرانی چنین نگاشته است: «اکنون بسیاری از زنان ساکن شهرهای بزرگ ایران که دارای روابط جنسی با مردان هستند و زنانی که داشتن روابط جنسی را حق خود می‌د‌‌‌انند اما ازموضع‌گیری علیه ناهنجاری اجتماعی هراسناکند، از ترمیم پرده بکارت جانبداری می کنند. مثلاً زنان جوان ساکن شهر مذهبی قم در اینترنت مدام در مورد این قضیه و این که در این مورد چه باید کرد اظهار نظر و ابراز نگرانی می‌کنند.

عده‌ای اظهار امیدواری می کنند که بتوانند با دوست مذکر فعلی خود یا با یک خواستگار نواندیش که فقدان پرده بکارت آنان را به دیده اغماض بنگرد ازدواج کنند. اما اکثریت مردان جوان معیاری دوگانه درپیش گرفته‌اند: آنان دوست دارند با زنی از طبقه اجتماعی خود (و نه با یک زن روسپی) قرار ملاقات گذاشته و با او روابط جنسی برقرار کنند، اما در عین حال می‌خواهند که با دختری باکره ازدواج نمایند! مردان عملا از این نیرنگ‌بازی‌ها با خبرند و غالبا محض شوخی می‌گویند که دیگر هیچ دختر باکره واقعی در تهران و شهرهای بزرگ باقی نمانده است.

۱ دیدگاه در “سیاه نمایی روزنامه گاردین از وضعیت اخلاقی دختران ایرانی”

  1. خب راست میگن دیگه.مگه توی ایران زندگی نمیکنید؟حرف اونا خیلی واقعیت هستش

دیدگاه‌ها بسته شده است.