پناهیان: انقلاب اسلامی از بین بردن کرامت زن در جامعه را به سخره گرفت

حجت الاسلام پناهیان گفت: بعد از انقلاب شکوهمند اسلامی انقلابی برای زنان رخ داد و آن این بود که باید با حفظ کرامت و ارزش خود در جامعه حضور پیدا کنند و آنچه که غرب می‌خواست یعنی از بین بردن کرامت و ارزش زن و به قیمت حضور زن در جامعه را انقلاب اسلامی به سخره گرفت.

به گزارش فارس حجت الاسلام علی رضا پناهیان کارشناس مسائل مذهبی که به مناسبت اربعین شهادت شهیده حجاب مروه الشربینی روز گذشته در حسینه ارشاد سخن می‌گفت، اظهار داشت: آن چیز که شهید مروه الشربینی را به درجه شهادت رساند در حقیقت ایمان و ثبات قدم وی در رعایت اخلاق الهی بود.

وی با بیان اینکه حجاب در دین یک فلسفه عقلانی دارد و این شهید نیز با عقلانیت حجاب خود را در مقابل جامعه حفظ کرده بود افزود: دین مبین اسلام حجاب را برای زنان به ارمغان آورد تا آنان با حفظ حجاب خود به جامعه احترام بگذارند و احترام آنها به جامعه موجب پیشرفت جامعه شود.

پناهیان ادامه داد: روشنفکران غرب زده برای اینکه با اسلام مقابله کنند به نماد آن یعنی حجاب روی آورده و در تلاشند زنان محجبه را در جهان مورد تنفر قرار دهند. اما این خواسته آنها با حضور زنانی چون مروه الشربینی عملی نشده و نخواهد شد و این ایمان زنانی چون الشربینی است که روز به روز موجب افزایش مسلمانان در جهان شده است.

این کارشناس مسائل دینی با بیان اینکه آمار افزایش مسلمانان در جهان به شکل چشم گیری در حال افزایش است، تصریح کرد: غرب به دنبال این است که تا افزایش مسلمانان را این گونه تلقی کند که تنها افراد مستضعف و بی فکر به اسلام روی می آوردند. اما ما شاهد این هستیم که روشنفکران غرب در حال روی آوردن به اسلام هستند و این موجب تزلزل غرب خواهد شد.

وی با بیان اینکه نفاق فقط در اسلام رخ نمی دهد و امروز جامعه کفر غرب دچار نفاق شده است، ابراز داشت: نفاق در غرب توسط آن چه که مسئولان آنها می‌گویند و آنچه که عمل می‌کنند مشهود است.

وی اضافه کرد: سرمداران غرب از حقوق بشر برای دیگران سخن می‌گویند و خود مدعی احترام به حقوق بشر هستند. اما آنها با زیر پا گذاشتن حقوق انسان‌ها و به شهادت رساندن زنان محجبه نفاق خود را مبنی بر عدم پایبندی به حقوق بشر نشان داده‌اند.

پناهیان در ادامه با تحسین ابعاد مثبت سلبی حجاب در جامعه به ابعاد ایجابی آن اشاره کرد و گفت: حجاب اقتدار، تجلی و توانایی زن در مقابل جامعه را نشان می‌دهد و اگر به این توجه کنیم که حجاب چه امیدی برای زنان فراهم می‌‌کند، می‌توانیم به این نتیجه برسیم که حجاب تمام هستی زن در مقابل جامعه کفر است.

این کارشناس مسائل دینی با بیان اینکه حجاب یعنی مهربانی زن به جامعه خاطر نشان کرد: اگر در جامعه سالم کسانی بخواهند اصل حجاب را رعایت نکنند آن جامعه را تا مرز نابودی پیش خواهد برد و اگر در جامعه غیر سالم زنان غیر محجبه به حجاب روی آوردن آن جامعه از گزند مشکلات اجتماعی بیمه خواهد شد.

وی با بیان اینکه حجاب ارمغان انقلاب اسلامی برای زنان جهان بود، تصریح کرد: بعد از انقلاب شکوهمند اسلامی انقلابی برای زنان رخ داد و آن این بود که باید با حفظ کرامت و ارزش خود در جامعه حضور پیدا کنند و آنچه که غرب می‌خواست یعنی از بین بردن کرامت و ارزش زن و به قیمت حضور زن در جامعه را انقلاب اسلامی به سخره گرفت و در این خصوص تحول جدی را به وجود آورد.

پناهیان با انتقاد از برخی کم کاری‌های فرهنگی بعد از انقلاب اسلامی در کشور یاد آور شد: متاسفانه حجاب که نماد انقلاب اسلامی است را به خوبی نتوانستیم به جهانیان معرفی کنیم. چون بعد از زمانی که ما می‌خواهیم سخن از حجاب بگوییم دشمنان که از حجاب هراس دارند به ما حمله کردند و ما ساکت نشستیم و آنچه را که باید در خصوص حجاب می‌گفتیم را بیان نکردیم و اگر ما در رفتار فرهنگی خود در خصوص حجاب در طول ۳۰ سال گذشته موفق عمل می‌کردیم قطعا امروز الشربینی‌ها به شهادت نمی‌رسیدند.

پناهیان سخنان خود را با طرح این سوال که چرا دشمنان اسلام از کنار کسانی که عارفانه نماز شب می‌پردازند و عاشقانه با خداوند مناجات می‌کنند و روزه و حج و خمس خود را انجام می‌دهند به سادگی عبور می‌کنند. اما در خصوص حجاب حساس شده‌اند و نمی توانند بپذیرند که دختران و زنان در غرب چادر به سر کنند؟ سخنرانی خود را به اتمام رساند.